SIK SORULAN SORULAR

-Siparişimin nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizin durumunu https://rafevi.com/MyAccount sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

-Tedarik süreleri daha kısa olamaz mı?

Tedarik süreleri size siparişinizi gönderebileceğimiz en uygun tarihe göre  belirlenmektedir. Size verdiğimiz sözü tutabilmek adına en gerçekçi tarihleri sunmaya çalışmaktayız. Tedarik süreleri, ilgili ürünün kargoya verileceği en geç tarih baz alınarak belirlenmiştir. Elimizden geldiğince daha erken gönderim yapabilmek adına çaba göstermekteyiz. Kalite kontrol, paketleme gibi süreçler size ürününüzü en iyi şekilde ulaştırmak adına tarafımızca itinayla gerçekleştirilmektedir.

 

-Siparişim tedarik edildikten sonra kaç gün içinde elimde olur?

En az 1, en geç 3 iş günü içinde kargo tarafından siparişiniz elinize ulaştırılacaktır.

 

-Ürünler sepetimde ne kadar süre durmaktadır?

Üye girişi yaptığınız takdirde sepetinize eklediğiniz sipariş ettiğiniz ürünler, sizin tarafınızdan bir değişiklik yapılmadığı sürece sepetinizde sizi bekliyor olacaktır.

 

-Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır. Kredi kartınız yok ise debit kart ile (Banka kartı) veya havale gerçekleştirerek sipariş verebilirsiniz.

 

-Havale işleminde neden sitede dekont göndermemiz gerektiği yazmıyor?

Havaleyi kendi isminiz üzerinden gerçekleştirir veya not olarak sipariş numaranızı belirtirseniz siparişinizin tedarik sürecini başlatıyoruz. Fakat siparişinizle eşleyebileceğimiz bir bilgi havale ödemenizde yok ise dekont gönderiminiz gerekmektedir. Havale ile ödemenizi yaptıktan “2” gün sonra henüz siparişinizin tedarik süresi başlamamış ise Müşteri Hattı üzerinden tarafımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

-Kredi kartım ile alışverişimi tamamlayamamamın nedeni nedir?

Kredi kartı ödemesinde sorun ile karşılaştığınızda kredi kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak kredi kartınızda blokaj, limit sorunu veya teknik bir problem olup olmadığı konusunda bilgi almanızı rica ediyoruz. Her türlü soru ve önerileriniz için bize info@rafevi.com sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

 

- Sitenize nasıl güvenebilirim?

Rafevi.com’da bilgi güvenliğini sağlayan ve bilginin izinsiz kullanılmasını engelleyen gelişmiş bir güvenlik sistemi mevcuttur. Tüm bilgileriniz 128bit SSL güvenlik sertifikası ile korunur.

 

- Alışverişimde taksit seçeneğinden yararlanabilir miyim?

Taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Satın alma işleminin son aşamasında kredi kartınızın ait olduğu bankayı ve kart tipinizi seçtikten sonra uygun olan taksit seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'teki değişiklik gereği,  taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.

 

- Kart puanlarımı sitenizde kullanabilir miyim?

Evet Ödeme Sayfasında “Puanla Öde” sekmesini seçerek kartınızda bulunan mevcut puanlarla ödeme yapabilirsiniz.